ORBERIS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


můj svět Orberis.... a normální povídání
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Probuzení tmy

Goto down 
2 posters
AutorZpráva
Nira
Přispěvovač
Přispěvovač
Nira


Poeet p?íspivku : 21
Registration date : 23. 11. 06

Probuzení tmy Empty
PříspěvekPředmět: Probuzení tmy   Probuzení tmy Empty18/9/2007, 14:12

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy
USA, 2007

Uprostřed zimy, v den svých jedenáctých narozenin, odhalí Will Stanton, že má zvláštní dar – je posledním z Dávných, nesmrtelných bytostí, jejichž posláním je chránit svět před vládou Tmy. Okamžitě se vydává na cestu za šesti kouzelnými Znameními, která jednoho dne pomohou Dávným v rozhodující bitvě mezi Temnem a Světlem. Na dvanáct dní kolem Vánoc, kdy se Temno probouzí k útoku, Willovi zaplní život divy, kouzla, hrůza i radost.
Susan Cooperová patří k několika málo současným americkým spisovatelům, kteří mají živou představivost, vypravěčské nadání i originální vize. Díky jim vytváří obraz rozsáhlého střetnutí mezi dobrem a zlem, který se stává srdcem velké fantasy. Autorka navázala na tradici klasiků žánru J. R. R. Tolkiena a C. S. Lewise, její román Probuzení Tmy z roku 1973 zcela jistě ovlivnil i J. K. Rowlingovou.

zdroj: www.albatros.cz - zároveň s filmem zde právě vychází kniha, je určena pro čtenáře od 9 let Wink
Návrat nahoru Goto down
kraxon
Přispěvovač
Přispěvovač
kraxon


Poeet p?íspivku : 42
Age : 68
Localisation : Boiomeium
Registration date : 04. 09. 07

Probuzení tmy Empty
PříspěvekPředmět: Re: Probuzení tmy   Probuzení tmy Empty31/10/2007, 14:01

Na "Probuzení tmy" jsem si zašel včera. Jednak mě zaujalo téma-přiznám se,že dětští fantasy hrdinové mi nevadí (např. Nekonečný příběh,HP aj.) a druhak mě zaujal fakt,že recenze na ten film jsou vesměs tak negativní,že to až vzbudilo můj zájem Smile . Premiere a Moviezone se předhánějí,kdo to dílko více znectí. Evil or Very Mad ..Ale k filmu: Přiznám se rovnou,že se mi to docela líbilo a z kina jsem odcházel spokojený. Příběh je přímočarý,bez zbytečných odboček a nimraní se v nějakých psychologických hloubkách. Kladný hrdina je obyčejný kluk (i vzhledem-žádný hollywoodský andílek) který se s faktem,že musí zachránit svět vyrovná jak umí. Zlo je dostatečně zlé,i když hlavní zloun mohl být děsivější. Že Zlo dostane na zadek mi taky nevadí (té dnes tak módní bezvýchodností a temnoty si užiju dost ve svém oblíbeném Warhammeru Wink ). Oceňuju neokoukané xichbličeje a také to,že se děj odehrává v Anglii,pro kterou mám slabost už od dětství... Takže závěr: Pokud nemáte přehnané nároky na herecké výkony (ne každý dětský herec je zrovna H.J.Osment nebo V.Kotek,že Smile ),pokud Vám nevadí jednoduchý příběh,pokud máte rádi pohádky s dobrým koncem a nevadí Vám,že film je natočen podle knihy určené dětem od 9 let,taxi müslím,že nebudete zklamáni. Dávám slušných 5/10. Malý dodatek: Viděl jsem verzi v původním znění s titulky,takže "radosti" poslouchat 14-tiletého kluka mluveného např.Filipem Švarcem jsem byl naštěstí ušetřen Very Happy
Návrat nahoru Goto down
 
Probuzení tmy
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
ORBERIS :: Orberis - všeobecně :: Fantasy filmy-
Přejdi na: