Válka o Cintru 2007 se koná
27.-30. září, v okolí skautské základny Šiškovice (stejně jak v předchozích letech). Základna leží v Pardubickém kraji, poblíž Slatiňan.
Na místě bude zajištěna pitná voda, louka na táboření (a na ní ohniště) a WC.
K základně není možné přijet autem (to je pravidlo správy CHKO, takže na lesní cestu nevjíždějte), ale můžete s ním u silnice zastavit na místě na mapě označeném šipkou jako "místo vykládání z aut", tam si vyložit věci a odjet zaparkovat do Licibořic (buďto na parkoviště u obecního úřadu a pošty, vedle kostela, nebo na parkoviště u konce vesnice u silnice, po které od vykládání přijedete).
mapa WEB:
http://www.cintra.czPRAVIDLA!!!
Válka o Cintru 2007 – základní pravidla pro vojákyToto jsou základní pravidla, která vám pomohou při tréninku a výrobě zbraní. Obsahují pouze základní informace, v případě jakýchkoli nejasností při hře se podívejte do kompletních pravidel, nebo se zeptejte organizátorů. Kompletní pravidla jsou k nahlédnutí během celé hry ve všech městech. Kompletní pravidla budou taktéž uveřejněna v dostatečném předstihu před hrou na webu Války o Cintru
Hráči a glejty Každý živý hráč musí mít glejt. Ten označuje o koho se jedná a kolik má zkušeností (počet vyškrtaných trofejí). Každý, koho jste zabili vy osobně je povinen vám odevzdat svůj glejt. Proškrtávat vlastní glejt (zvyšovat si úroveň) se smí pouze ve městě. Glejt vojáka na jakékoli úrovni má hodnotu jedné trofeje. Glejt velitele má hodnotu dvou trofejí, glejt samotného krále či přímo císaře má hodnotu tří trofejí. S trofejemi nelze nijak kšeftovat, jen ten kdo glejt ukořistí jej může použít!!!
Za každou novou úroveň vojákovi přibude jeden život k maximálnímu počtu.
Zbraně a zraněníVšechny druhy zbraní ubírají jeden život (až na výjimky, o kterých se dozvíte na místě či v kompletních pravidlech). Pokud bude vaše zbraň při boji poškozena, např. odpadnutí molitanu, musí být zbraň neprodleně opravena nebo není možné ji nadále používat!!!
Zásahová plocha a způsob boje Zásahové plochy jsou trup, nohy od kolen (kolena také, ale pouze do vnějšího kloubu, ne do důlku) nahoru a paže od ramen k loktům (lokty také, ale stejně jako u kolen neplatí zásah do důlku). Zakázané části (tam se nesmí útočit ani náznakem) jsou hlava, krk a rozkrok (červená).
Při boji se nesmí bodat, provádět různé otočky či jiné nebezpečné kousky, klečet nebo prorážet štítem.
Když se protivníci zasáhnou navzájem ve stejný moment (sousek), platí zásah oběma.
Zásah šípem platí jen do trupu, a šíp se přitom musí zastavit (neplatí tedy jen škrábnutí). Zásah šípem platí i do vlastních vojáků!
Zásah zbraní do části oděvu či jiné výstroje nebo nesené zbraně je platný, pokud by zasáhl platnou zásahovou část (posoudit musíte sami, ale pamatujte, je to jen hra). Vykrývat rány je možné také jen povolenou zbraní, a je přísně zakázáno to dělat částmi těla, do kterých zásah neplatí (žlutá část).
Pokud je hráč zasažen, odečte si jeden život a řekne nahlas, kolik životů mu ještě zbývá (je povinen komukoliv živému sdělit svůj počet životů, pokud to požaduje).
Zabili mne, co dál?
Pokud je hráč mrtev, zřetelně to oznámí a musí předat protivníkovi svůj glejt. Mrtvý hráč si dá zbraň za hlavu a odejde se reinkarnovat. Mrtvola s nikým nemluví a nesděluje informace o hře. Každému musí popravdě sdělit, že je chcíplá. Reinkarnace (oživení po zabití) trvá 5 minut a lze ji provést pouze na svém mrchovišti. Hráč je povinen si samozřejmě vzít nový glejt.
Druhy a rozměry zbraníZde je seznam zbraní které mohou používat vojáci (CP a další speciální postavy, však mohou mít od organizátorů povolené i jiné druhy zbraní). Žádné další zbraně se bez předchozí domluvy (to není to samé jako domluva na místě) nepovolují!A to nejdůležitější, všechny druhy ubraní ubírají jeden život (až na výjimky, o kterých se dozvíte na místě).
Název zbraně Max. rozměr Min. molitanu/mirelonu Komentář
Obouruční meč 110 cm Celé ostří Ne prkno ani kyj, nejlépe z hokejky
Jednoruční meč 90 cm Celé ostří Ne prkno ani kyj, nejlépe z hokejky
Dýka 40 cm Celé ostří Kulatá špička
Obouruční sekera (palice a kladiva) 110 cm úhlopříčka Čepel z měkkého materiálu Nemám rád palice, pozn. Sup
Jednoruční sekera (palice a kladiva) 90 cm úhlopříčka Čepel z měkkého materiálu
Luk Neomezeně Bez molitanu malý nátah (cca 20 lb.), ne z lyží, laminátu a podobných materiálů!
Šípy rozumně Hlavice hodně měkká a bezpečná
Štít 78 cm úhlopříčka nebo kulatý – poloměr 31 cm Oblé rohy i hrany!
Dovolené kombinace zbraníluk + šípy
obouruční meč nebo sekera (palice či kladivo)
jednoruční meč, sekera nebo dýka (palice či kladivo) + štít
jednoruční meč, sekera nebo dýka (palice či kladivo) + dýka
Nejdůležitější je bezpečnost zbraníNa začátku budou všechny zbraně zkontrolovány a ty špatné či nebezpečné budou na dobu hry zabaveny. Organizátoři mají právo jakoukoli zbraň vyřadit i během hry. Na zbraních nejsou povoleny žádné ostré hrany a nebezpečné kovové doplňky. U zbraní jiných než dřevěných není jisté, jestli budou povoleny (třeba železný štít nebude). Hráč u sebe může mít zbraní kolik chce, ale může bojovat jen s jednou povolenou kombinací. Zbraně musí být bezpečně omotané molitanem (min. 1 cm tlustý, podle schopností hráče) nebo jinak zabezpečené, jak je napsáno v tabulce. Obalení musí být dobré, aby během boje nespadlo. Pokud se tak stane, nesmí se zbraní do jejího opravení bojovat!
Šípy jsou povoleny jen jednoruční, dvou a víceruční šípy povoleny nejsou :-).
Čím nebezpečněji šermujete, tím více si dejte na zbraň molitan, spíše přežijeme meč s obrovskou vrstvou molitanu než rozseknutou hlavu (nepřehánět, vše má své meze). Naučte se tlumit rány!!! Tady opravdu není účel druhého zabít či zmrzačit, ale pouze zasáhnout.
Štíty musí mít hladké hrany, bez rohů, snažte se je co nejvíc zakulatit (nejen rohy štítů, ale i hrany). Doporučuji každou hranu štítu oblepit dvakrát vrstvou kobercovky, nebo klidně i tenkou vrstvou molitanu.
U seker musí být bezpečně obalen i konec topůrka u ostří sekery!
Na bezpečnost zbraní bude brán opravdu velký zřetel, takže si dejte záležet, aby vaše účast ve hře neskončila na nebezpečné zbrani. Vezměte si sebou materiál na opravu či lepší zabezpečení zbraně (alespoň na skupinu, určitě se vám to vyplatí).
Zbraně musí vypadat vzhledově jako ve středověku, tj. nesmí být jen tenké tyčky ani těžké kyje (pokud nebudete mít rovnou molitanový kyj), meče musí mít záštitu. Na váhu si dejte také dobrý pozor, ani příliš lehkou zbraň a ani příliš těžkou nebudeme povolovat kvůli bezpečnosti a hratelnosti. Nejlépe tomu odpovídá meč z hokejky. U zbraně musí být dobře obalená špička (nezaostřujte špičky zbraní, budete je pak stejně muset ořezat!). Rovněž nedoporučujeme meče obalené pouze jekorem..