ORBERIS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


můj svět Orberis.... a normální povídání
 
PříjemPříjem  HledatHledat  Latest imagesLatest images  RegistraceRegistrace  PřihlášeníPřihlášení  

 

 Taky se učíte se svými dětmi ????

Goto down 
2 posters
AutorZpráva
Fern
Admin
Admin
Fern


Poeet p?íspivku : 172
Age : 50
Registration date : 15. 11. 06

Taky se učíte se svými dětmi ???? Empty
PříspěvekPředmět: Taky se učíte se svými dětmi ????   Taky se učíte se svými dětmi ???? Empty22/11/2006, 12:43

Jako každý den se šrotíme skoro 3 hodiny... je to na hlavu. nejhorší je, že se vůbec neumí učit... Jednou si to přečtou a jsou bůhvíjak chytří... scratch
Návrat nahoru Goto down
http://www.orberis.cz
Fern
Admin
Admin
Fern


Poeet p?íspivku : 172
Age : 50
Registration date : 15. 11. 06

Taky se učíte se svými dětmi ???? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Taky se učíte se svými dětmi ????   Taky se učíte se svými dětmi ???? Empty22/11/2006, 13:01

pokud mate nejake napdy jak to zefektivnit sem s nima... ja se snazim vsemozne vyuzivat programky z internetu... minimalne na nasobeni, deleni, scitani odcitani a diktaty... no a taky jsem sehnal jedno demicko programu pro 1. tridu... cteni slabik a slov... docela prima
Návrat nahoru Goto down
http://www.orberis.cz
Katy74
Anonymní




Taky se učíte se svými dětmi ???? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Taky se učíte se svými dětmi ????   Taky se učíte se svými dětmi ???? Empty22/11/2006, 13:11

taky máme podobný prográmky na češtinu - vyjmenovaná slova, diktáty a matiku - sčítání, odčítání a násobilku, dokonce je to odlehčený nějakou pohádkou, vždycky když dobře něco spočítáš nebo napíšeš posuneš se v pohádce dál, jenže je tam jen jedna a to za chvilku omrzí. škoda, tyhle prográmky by měly být vymakanější jocolor
Návrat nahoru Goto down
Fern
Admin
Admin
Fern


Poeet p?íspivku : 172
Age : 50
Registration date : 15. 11. 06

Taky se učíte se svými dětmi ???? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Taky se učíte se svými dětmi ????   Taky se učíte se svými dětmi ???? Empty22/11/2006, 13:19

ale mne prijde, ze prave ty pohadky a ruzne postavicky vetsinou uplne rusi ten puvodni zamer, protoze si deti vic vsimaji techto veci a vubec se nesoustredi a maji spis prcu z toho, kdyz se jim nejaka postavicka smeje, ze to neudelali spravne... ja nevim... tedka pouzivam spis takove ty jednoduzsi programky... je tam sice nejaky kasparek, ale nic nedela jen na tebe "kouka" ... pravda je, ze to omrzi a diktatu je tam taky omezeny pocet... navic oni jeste neberou uplne vsechno, takze treba koncovky "IY" jeste nezvlada, podmet s prisudkem taky ne...

Kazdopadne ty programky docela usetri dost casu... Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://www.orberis.cz
Iv.
Anonymní




Taky se učíte se svými dětmi ???? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Taky se učíte se svými dětmi ????   Taky se učíte se svými dětmi ???? Empty22/11/2006, 23:14

Asi mám štěstí, že školu naše děti zvládají docela obstojně sami od sebe. Snažím se je naučit, že když budou dávat pozor ve škole, doma si pak budou moc místo učení hrát a dělat svoje věci. Když je problém nebo něco složitějšího, trénujeme náhodně během dne třeba po 5ti minutách (násobilka, vyjmenovaný slova, slovíčka) - prostě systém příklad-výsledek. Nesmí to trvat dlouho, pak je to nebaví a jsou unavení. Čteme společně - jednu stránku dítě, 2-3 stránky já (abychom se trochu rychleji posunuli v ději a zároveň aby v tom nebyl sám). Počítač moc nepoužíváme, přijde mi, že se víc soustředí na PC než na ty vědomosti. Ale třeba je to zcestný názor...
Návrat nahoru Goto down
Fern
Admin
Admin
Fern


Poeet p?íspivku : 172
Age : 50
Registration date : 15. 11. 06

Taky se učíte se svými dětmi ???? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Taky se učíte se svými dětmi ????   Taky se učíte se svými dětmi ???? Empty23/11/2006, 01:21

S tím PC docela souhlasím, spíš se věnují věcem, které jsou okolo, než na to na co se mají soustředit... Jinak zajímavý názor ohledně toho rozložení času... U mně je ještě potíž v tom, že se nedokážu "přepnout" a věnovat se jiné činnosti a zase se vrátit.. nevím jak to napsat... Navíc s prvňákem a čtvrťákem je to učení u obou odlišné... Crying or Very sad ... ale ty 5ti minutovky zkusím Very Happy
Návrat nahoru Goto down
http://www.orberis.cz
Fern
Admin
Admin
Fern


Poeet p?íspivku : 172
Age : 50
Registration date : 15. 11. 06

Taky se učíte se svými dětmi ???? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Taky se učíte se svými dětmi ????   Taky se učíte se svými dětmi ???? Empty23/11/2006, 10:32

Dal jsem do fóra "prográmky ke stažení", pár věciček, které používám, když se učíme s dětmi..... pro přístup je třeba se zaregistrovat lol!
Návrat nahoru Goto down
http://www.orberis.cz
Elfik
Anonymní




Taky se učíte se svými dětmi ???? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Taky se učíte se svými dětmi ????   Taky se učíte se svými dětmi ???? Empty23/11/2006, 13:57

achjo,to jsou vymoženosti pro děti v dnešní obě,ale je to určitě dobře.mám dvě děti a s jedním byly docela potíže,ale o druhém jsem ani nevěděla že chodí do školy.myslím že učení formou prográmku může být pro děti zábavné.
Návrat nahoru Goto down
Fern
Admin
Admin
Fern


Poeet p?íspivku : 172
Age : 50
Registration date : 15. 11. 06

Taky se učíte se svými dětmi ???? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Taky se učíte se svými dětmi ????   Taky se učíte se svými dětmi ???? Empty12/12/2006, 09:15

Dnes jsem se vytočil na MAX.... nikdy jsem to nedělal, ale dnes jsem napsal paní učitelce dlouhý dopis... Moje dcera přišla domů s tím, že jí učitelka říká, že se s ní doma neučíme Evil or Very Mad .... není to tak dávno, co jsem psal, že se s ní učím 2-3hodiny denně... no fakt jsem se dneska rozohnil... nechápu... prostě nechápu.. místo toho aby si doma hrála, tak tady dřepí s nervózním tátou, snaží se vyhovět všem jeho záludným úkolům a pak ji učitelka setře, že se neučí...

Brrr...

scratch
Návrat nahoru Goto down
http://www.orberis.cz
katy74
Přispěvovač
Přispěvovač
katy74


Poeet p?íspivku : 11
Age : 49
Registration date : 26. 11. 06

Taky se učíte se svými dětmi ???? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Taky se učíte se svými dětmi ????   Taky se učíte se svými dětmi ???? Empty12/12/2006, 09:43

Koukám, že jsi se opravdu vytočil až přes míru, no nezávidím Ti. Ale taky to nemám jednoduché, moje dcera je dyslektik a taky dysortografik, navíc s poruchou jemné motoriky a taky je silně dalekozraká (7 dioptrií na obě oči). Navíc je hyperaktivní, takže udržet její pozornost při psaní, čtení nebo vůbec při jakékoliv činnosti, kdy je zapotřebí se soustředit je nadlidský výkon. Ale i přesto jsem s ní docela spokojená, tři dvojky (zatím) to jde ne? Takže hlavu vzhůru a pokračovat v úsilí dál. Naše paní učitelka tvrdí, že na některých dětech je to vidět hned když se začnou učit, na některých až za delší dobu. Držím Ti palce. (Máš mně vidět jak jsem já nervozní když to dítě není sto něco pochopit.) Mad Mad Mad confused flower
Návrat nahoru Goto down
Fern
Admin
Admin
Fern


Poeet p?íspivku : 172
Age : 50
Registration date : 15. 11. 06

Taky se učíte se svými dětmi ???? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Taky se učíte se svými dětmi ????   Taky se učíte se svými dětmi ???? Empty14/12/2006, 14:43

Tak jsem byl dnes za pani ucitelkou a vsechno si vyjasnili......
rabbit
Návrat nahoru Goto down
http://www.orberis.cz
Fern
Admin
Admin
Fern


Poeet p?íspivku : 172
Age : 50
Registration date : 15. 11. 06

Taky se učíte se svými dětmi ???? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Taky se učíte se svými dětmi ????   Taky se učíte se svými dětmi ???? Empty14/12/2006, 14:45

katy74 napsal:
Koukám, že jsi se opravdu vytočil až přes míru, no nezávidím Ti. Ale taky to nemám jednoduché, moje dcera je dyslektik a taky dysortografik, navíc s poruchou jemné motoriky a taky je silně dalekozraká (7 dioptrií na obě oči). Navíc je hyperaktivní, takže udržet její pozornost při psaní, čtení nebo vůbec při jakékoliv činnosti, kdy je zapotřebí se soustředit je nadlidský výkon. Ale i přesto jsem s ní docela spokojená, tři dvojky (zatím) to jde ne? Takže hlavu vzhůru a pokračovat v úsilí dál. Naše paní učitelka tvrdí, že na některých dětech je to vidět hned když se začnou učit, na některých až za delší dobu. Držím Ti palce. (Máš mně vidět jak jsem já nervozní když to dítě není sto něco pochopit.) Mad Mad Mad confused flower

JJ... máš pravdu katy... co nám taky jiného zbývá než pokračovat, pokud nechceme z dětí nějaké flinky... Já nevím, ale pamatuje si nekdo z nás co si myslel v takových situacích o svých rodičích ??? lol!
Návrat nahoru Goto down
http://www.orberis.cz
Sponsored content





Taky se učíte se svými dětmi ???? Empty
PříspěvekPředmět: Re: Taky se učíte se svými dětmi ????   Taky se učíte se svými dětmi ???? Empty

Návrat nahoru Goto down
 
Taky se učíte se svými dětmi ????
Návrat nahoru 
Strana 1 z 1
 Similar topics
-

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
ORBERIS :: Orberis - všeobecně :: Prostě jen tak-
Přejdi na: